علم و دانش از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که یکی از این بخش ها ، علوم تجربی است .این علوم بر مبنای تجربه، آزمایش و مشاهدات انسان‌ها شکل گرفته است. این شاخه از علم همانند علوم ریاضی و مهندسی دارای محاسبات گوناگونی می باشندکه این محاسبات در کنار آزمایش‌ها و تحلیل‌های تجربی‌ قراردارند.

علوم تجربی، همان علوم طبیعی و دانش‌هایی هستند که موضوع آن‌ها بررسی ویژگی‌های فیزیکی طبیعت می باشد. در این علم دانشمندان می‌کوشند تا پدیده‌های طبیعی با روش علمی و بر اساس فرآیندهای طبیعی  توضیح داده شود.  علوم تجربی، بر اساس تجربه و مشاهده، از راه آزمون به دست می‌آید و به علومی گفته می‌شود كه از ثبات و قطعیت برخوردار است.

علم پزشکی :

دانشی است که هدف آن حفظ سلامت، درمان بیماری‌ ها و بازتوانی آسیب‌ دیدگان است. این اهداف با شناخت بیماری ها، تشخیص، درمان و پیشگیری از بروز آنها به انجام می رسد.

یکی از مهمترین و محبوب ترین رشته های گروه تجربی، رشته های پزشکی است. این رشته هر سال، داوطلبان بسیار زیادی دارد و از پرطرفدارترین رشته ها بین دانش آموزان به حساب می آید. قبولی در این رشته هرچند دشوار اما امکانپذیر است. 

امروزه هدف دانش پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌ بنیان و علوم روز و پیشرفت های علوم دیگر برای رسیدن به راه‌حل مشکلات بالینی و حفظ و ارتقاء سلامت می‌باشد. پیشرفت‌های روزمره‌ی علوم و گسترش روزافزون دانش پزشکی و شناخت بیشتر انسان از بیماری‌ها منجر به تخصصی شدن پزشکی و تقسیم آن به رشته‌های مختلف شده‌است. با این وجود ارائه‌ی خدمات پزشکی در بیشتر جوامع از سطح مراقبت‌های اولیه‌ی بهداشتی، با تمرکز روی عملکرد پزشکان عمومی و پزشکان خانواده شروع می‌شود و بسته به نیاز در سیستم ارجاع بیماران به سطوح بالاتر که خدمات پزشکی تخصصی‌تری را ارائه می‌دهند انجام می‌شود.

با ما باشید :

ارائه‌ی مشاوره با همکاری مشاوران و اساتید برتر استانی و کشوری در موضوعات و رشته های مختلف علوم تجربی و پزشکی برای شما دانش پژوهان افتخار ماست. شما می توانید در صورت نیاز به هر بخش از خدمات مورد نیاز دراین خصوص از طریق لینک ثبت سفارش و تکمیل فرم مخصوص اقدام نمایید و یا با شماره تلفن های مؤسسه با ما در تماس باشید.