مشاوره حقوقی

مزایای زندگی امروزی که لقب مدرنیته را به سبب پیشرفت‌های صنعتی و علمی و … به دوش می‌کشد با مسائلی همسو با این روند روبرو ‌است، که موضوعات حقوقی به عنوان جزء لاینفک و اصلی این روند محسوب میشود. در این میان عدم اطلاع، شناخت و دانش حقوقی منجر به روندی طولانی و گاه بی‌ثمر در پروسه‌ی قانونی می‌گردد.

مشاوره حقوقی:

مشاوره‌ی حقوقی به شما این امکان را می‌دهد از قوانینی که برای حل اختلاف و رفع مسئله‌ای وضع شده است به نحوی صحیح و مطلوب استفاده کنید. عدم مشاوره با کارشناس حقوقی و به‌کارگیری قوانین گاها دشوار و حتی غیرممکن است؛ زیرا با ادبیات حقوقی نگاشته شده و استفاده از آن‌ها نیازمند تخصصی است که وکلاء از آن برخوردارند، همچنین با استفاده از دانش خود زمان طولانی رسیدگی به مسائل حقوقی را کاهش می‌دهند و مانع از اتلاف وقت می‌شوند. استفاده از مشاوره حقوقی این امکان را پدید می‌آورد تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری گردد، زیرا هر لغت در دعاوی حقوقی بار حقوقی بر دوش گوینده می‌گذارد.

مزایای مشاوره حقوقی برای سازمان‌ها:

مدیران و افراد صاحب نفع در سازمان یا شرکت با توجه به مسئولیت‌هایی که دارند بایستی تصمیمات و اقدامات سنجیده‌تری نسبت به افراد عادی انجام دهند، زیرا هر اقدام آن‌ها می‌تواند کل سازمان یا شرکت را تحت تاثیر قرار دهد.از این‌رو مشاوره حقوقی با متخصصین و وکلاء می تواند منجر به تصمیمات درست تر و قانون مندتری گردد.

تفاوت وکیل و مشاور حقوقی:

در ماده ۶۵۶ قانون مدنی ایران وکالت بدین صورت تعریف شده است:

وکالت عقدی است که بموجب آن یکی از طرفین، طرف دیگر را بر انجام امری نایب خود قرار می دهد. وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری – اعم از حقوقی یا حقیقی – به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود.

میزان این مسئولیت توسط موکل معین می گردد.

همان طور که از نام یک مشاور حقوقی مشخص است، این فرد وظیفه ارائه مشاوره در بسیاری از کارهای حقوقی را بر عهده دارد. برای این منظور بعد از ارائه‌ی راهکارها به انجام امور مربوطه و مورد نیاز با توجه به صلاح دید کارفرما می پردازد.

با ما باشید :

مؤسسه‌ی مشاوران اندیشه با ارائه مشاوره توسط وکلاء و کارشناسان حقوقی درصدد است آگاهی لازم برای شما مخاطبان عزیز در جهت بهره‌مندی هرچه بهتر در دعاوی و مسائل حقوقی را فراهم آورد. لذا شما می توانید در صورت نیاز به هر بخش از خدمات مورد نیاز در خصوص مشاوره های حقوقی از طریق لینک ثبت سفارش و تکمیل فرم مخصوص اقدام نمایید و یا با شماره تلفن های مؤسسه با ما در تماس باشید.