انسان در دنیایی زندگی می‌کند که نیازهای بی‌پایان ولی ابزارهای محدودی در اختیار دارد . بدین سبب افزایش بهره‌وری و بهره‌گیری شایسته از منابع می‌تواند منجر به ارتقای استانداردهای زندگی انسان شود. برای این منظور مشاوره‌ی اقتصادی می‌تواند راهکارهای مناسبی برای مدیریت مالی‌ بهتر و حرفه‌ای‌تر در اختیار شما قرار دهد.

ضرورت مراجعه به مشاور اقتصادی :

وجود یک طرح درست اقتصادی می‌تواند آینده‌ی اقتصادی انسان را تضمین نموده و وی را به مقاصد خود برساند. اما اینکه انسان برای طی کردن صحیح این مسیر، از کجا شروع کند؟ چه ابزاری برای این مسیر نیاز است؟ چه مهارت های باید داشته باشد و … نیازمند یک مشاور اقتصادی کاربلد و خبره می‌باشد. مشاور اقتصادی با تجربه و موفق می‌تواند به مدیران در زمینه‌ي افزایش بهره‌وری و سود و نحوه‌ی انجام آن  مشاوره‌ی لازمه را ارائه کند. نظارت بر مسائل مالی، صیانت از مسیر مالی درست، از جمله کارهایی است که یک مشاور مالی با تجربه انجام می­‌دهد.

ضرورت وجود مشاور اقتصادی:

یک مشاورِ خبره باید توانایی لازم برای ارائه‌ی مشاوره در زمینه‌‌های مختلف مالی و اقتصادی، با توجه به اهداف و نیازهای مالی افراد و مؤسسات را دارا باشد. در جوامع پیشرفته مراکزی وجود دارند که مشورت مالی متناسب با توان مالی و نیاز افراد، به آن‌ها ارائه می‌دهند. باتوجه به میزان نوسانات بازاری موجود در ایران وجود این گونه مراکز لازم و ضروری به نظر می‌رسد. چراکه یک مشاور اقتصادی کارآمد می‌تواند مسیر راه را برای شما مشخص و استراتژی سرمایه گذاری را در شرایط مختلف به شما بازگو کند. در دنیای مالی، پیدا کردن یک مشاور برای سرمایه گذاری مطمئن، مفیدتر از پیدا کردن یک گزینه برای سرمایه گذاری است. برخی از افراد بدنبال گزینه‌های سرمایه گذاری سودآور هستند، در حالیکه شناخت نیازهای مالی یک گامِ ضروری پیش از انتخاب بازارهای مالی است.برای تحقق اهداف مالی و اقتصادی نیاز به مشاور خوب امری لاینفک و ناگسستنی در دنیای امروزی پرریسک محسوب می‌شود. اینجا درست همان‌جایی است که نیاز به مشاور مالی را احساس خواهید کرد. انتخاب صحیح یک مشاور مالی، بسیار حیاتی است.

ویژگی یک مشاور مالی خوب:

مشاوران مالی و اقتصادی خوب الزاما افرادی با دکترای اقتصادی ، حسابداری مالی و … نیستند. بلکه افرادی می‌باشند که در حوزه‌های سرمایه‌گذاری به طور تخصصی کار کرده و دانش دقیقی در رابطه با سرمایه گذاری دارند و از پیچیدگی‌های این حوزه اطلاعات کامل و مفیدی دارا می‌باشند. به عبارتی مشاور اقتصادی خوب فردی است که دانش و تجربه را باهم آمیخته و در راستای ارائه‌ی بهترین و کارآمدترین مسیرها و برنامه‌ها قدم بردارد. بهره‌مندی از دانش مشاوران حرفه‌ای نه تنها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای موفقیت است. 

با ما باشید :

این مرکز با همکاری کارشناسان و اساتید توانمند در راستای همیاری سازمان‌ها یا افراد با استفاده از علوم روز اقتصادی با غایت ارتقای عملکرد کلی و توسعه‌ی سازمانی آماده‌ی ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای می‌باشد. شما می توانید در صورت نیاز به هر بخش از خدمات مورد نیاز در خصوص مشاوره‌های اقتصادی از طریق لینک ثبت سفارش و تکمیل فرم مخصوص اقدام نمایید و یا با شماره تلفن های مؤسسه با ما در تماس باشید.